Wirtualna czytelnia IBUK Libra

04_Ibuk_mały_banerek

Szanowny Czytelniku!

Biblioteka Publiczna MiG Końskie nadal zapewnia w bieżącym roku dostęp do  elektronicznych książek naukowych i popularnonaukowych na platformie IBUK Libra. Dostęp do wszystkich pozycji jest możliwy  przez całą dobę za pośrednictwem Internetu!

Zgłoś się po kod PIN do Biblioteki. W ofercie dostępnych jest 1680 pozycji, sprawdź i korzystaj przez cały 2018 rok! Wejdź na: www.libra.ibuk.pl  i czytaj całą dobę z każdego miejsca i urządzenia.

Zapraszamy do korzystania z tej usługi!

ibuklibra

Rozdanie nagród „Super Czytelnika”

DSC_1320 (Large)

Jeszcze przed rozpoczęciem letnich wakacji 2017 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie ogłosiła konkurs aktywizujący najmłodszych czytelników. W konkursie „Super Czytelnik” zadaniem zgłoszonych było wypożyczanie książek i zdobywanie pieczątek podczas wizyt w siedzibie Biblioteki na specjalnej karcie uczestnika. Przez kolejne tygodnie, począwszy od 7 lipca 2017 do 29 grudnia 2017 konkursowicze mogli uzyskać maksymalną liczbę 25 pieczątek. Po podsumowaniu wyników okazało się, że 25 lub 24 pieczątki zdobyło aż 26 czytelników. Odrobinę mniej, ale blisko maksymalnej liczby było 9 uczestników konkursu i dlatego też postanowiono nagrodzić ich specjalnymi wyróżnieniami.  Poniżej lista laureatów nagród głównych oraz wyróżnień. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom i wyróżnianym gratulujemy dyscypliny i życzymy miłej lektury oraz wspaniałych wrażeń wynikających z kontaktów z ciekawymi książkami. Czytaj dalej

Prezent dla Biblioteki od Wydawnictwa „ALBATROS”!

28379498_1573478242687574_8712840229383601216_n Książki Albatros (Large)

Dzięki naszej Czytelniczce, Pani Agnieszce Grabowskiej, która zgłosiła konecką Bibliotekę do internetowego konkursu Wydawnictwa ALBATROS wylosowano naszą placówkę i dzisiaj otrzymaliśmy dwie duże paczki książek zawierające bardzo ciekawe tytuły. Sprzyja nam szczęście dzięki naszym czytelnikom. Mamy dobrą passę . To już drugi konkurs, w którym zostaliśmy nagrodzeni atrakcyjnymi książkami. Poprzednio otrzymaliśmy główną nagrodę w konkursie internetowym „Przerwa na wspólne czytanie”. ( http://biblioteka.konskie.pl/cms/dziekujemy-za-glosowanie/ )

Tym razem nagrody to przede wszystkim książki dla czytelników dorosłych. W sumie jest ich 109. Dziękujemy Pani Agnieszce za inicjatywę, sobie i Jej gratulujemy szczęścia, a wydawnictwu ALBATROS dziękujemy za pomysł zorganizowania konkursu.

Rajd z ogniskiem zakończył akcję BIBLIOFERIE 2018!

DSC_1151 (Large)

„Na tropie leśnej przygody” – rajd zorganizowany pod takim hasłem z ogniskiem i metą na placu rekreacyjnym w Górnym Młynie zakończył organizowane w BPMiG Końskie „BIBLIOFERIE 2018”. W trakcie codziennych spotkań Biblioteka zorganizowała dla najmłodszych czytelników wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym. Uczestnicy zabaw brali udział w wielu konkursach: przyrodniczym „Ciekawe dlaczego”„Było, minęło” – konkursie historycznym, „Mój świat” – konkursie geograficznym, a także w zabawach pod hasłem: „W to mi graj” (quiz muzyczny), „Głową i kostką”  (gry planszowe, logiczne i karciane). Podsumowanie konkursów i rozdanie nagród nastąpiło w plenerze, w trakcie ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.  Gratulujemy nagrodzonym laureatom konkursów, dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w zorganizowanych przez bibliotekarzy zajęciach i mamy nadzieję, że BIBLIOFERIE w koneckiej Bibliotece pozostawią same dobre wspomnienia mile i pożytecznie spędzonego czasu. Czytaj dalej

Grzegorz Tkaczyk o swojej sportowej biografii w koneckiej Bibliotece!

 

DSC_1254 (Large)

Fotoreportaż ze spotkania:

Na Gali Sportu Grzegorz Tkaczyk skomentował spotkanie w Bibliotece: –„Wcześniej spotkanie w koneckiej Bibliotece to taka w sumie miła niespodzianka. Tam była bardzo duża frekwencja, byłem bardzo mile zaskoczony, a to świadczy o tym, że to zainteresowanie w Końskich jeżeli chodzi o piłkę ręczną jest bardzo duże. Troszeczkę sobie porozmawialiśmy o książce. Kilka smaczków, kilka szczegółów o tym jak ona powstawała, także jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Książka miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, czyli już troszeczkę na tym rynku jest. Nieskromnie powiem, że dwa tygodnie temu została najlepszą sportową książką roku w kategorii biografia sportowa. Jestem bardzo dumny i niezwykle zaskoczony, bo podejmując się projektu napisania książki nigdy nie sądziłem, że to tak dalej zabrnie i że książka będzie tak dobrze odbierana przez środowisko, kibiców, czytelnika.”

DSC_1188 (Large) DSC_1190 (Large) DSC_1194 (Large) DSC_1200 (Large) DSC_1204 (Large)

Grzegorz Tkaczyk (ur. 22 grudnia 1980 w Warszawie) – polski piłkarz ręczny, grający na pozycji środkowego lub lewego rozgrywającego, były reprezentant Polski (od 2000 do 2012, w tym 2004-2008 kapitan drużyny narodowej), uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008) i wicemistrz świata z 2007. Od 1 lipca 2011 zawodnik Vive Targów Kielce. Po wygraniu Ligi Mistrzów 29 maja 2016 ogłosił zakończenie kariery. Laureat Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2007 (zajął w nim 9 miejsce).

Książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” została uznana przez ekspertów najlepszą sportową biografią 2017 roku. Najlepsze polskie książki sportowe wybierano już po raz piąty. Eksperci (dziennikarze, przedstawiciele sportu) wybrali „Sportową Książkę Roku” w pięciu kategoriach: piłka nożna, biografie, historia, góry i poradniki. To właśnie książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” została uznana najlepszą sportową biografią ubiegłego roku.

10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki!

DSC_0268 (Large)

W 2017 roku przypadł jubileusz 10-lecia działań zorganizowanego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie Dyskusyjnego Klubu Książki. Z tej okazji w trakcie ostatniego spotkania Klubu członkinie zostały poczęstowane jubileuszowym tortem.

Sam pomysł organizowania dyskusyjnych klubów przy bibliotekach publicznych zaproponował Instytut Książki w Krakowie. Pierwsze spotkanie w ramach DKK odbyło się w koneckiej Bibliotece kwietniu 2007 roku. Opiekunem i koordynatorem działań Klubu została wtedy Alicja Skalska i jest jego moderatorem do tej pory. Koordynatorami wojewódzkimi DKK są instruktorki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Czym jest Dyskusyjny Klub Książki? W największym skrócie jest to grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach. Inicjatywa jest skierowana do osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Mogą za to spędzić miło czas w gronie znajomych i opowiedzieć o swoich odczuciach z przeczytanych książek. Książki dla wszystkich klubowiczów zapewnia koordynator wojewódzki DKK.

Od początku istnienia DKK przy koneckiej Bibliotece jego członkami są: Agnieszka Dzwonnik-Zatora, Aneta Błotnicka, Izabela Grochal, Małgorzata Makuch, Katarzyna Kucharska. Wkrótce do tego grona dołączyły: Irena Wróbel, Maria Grajpel, Anna Kowalewska oraz Iwona Pela. Od tej pory Klub liczy 9 stałych członków. W ramach DKK odbyło się przez te 10 lat 107 spotkań, w trakcie których dyskutowano nad 117 książkami.

Oprócz zaopatrywania klubowiczów w nowości książkowe pomocne w dyskusjach, DKK pomaga w organizowaniu spotkań ze znanymi autorami. Często są to spotkania sponsorowane lub dotowane przez organizatora, czyli Instytut Książki w Krakowie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W koneckiej Bibliotece dzięki tej inicjatywie zorganizowano następujące spotkania autorskie: z Andrzejem Sapkowskim (2008 r.), z Martą Fox (2010 r.), z Antonim Liberą (2011 r.), z Wojciechem Kuczokiem (2012 r.), z Tadeuszem Chudeckim (2013 r.), z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk (2014 r.), z Jackiem Hugo-Baderem (2014 r.), z Magdaleną Kordel (2016 r.). Czytaj dalej