Ciekawa wystawa ceramiki w Filii Biblioteki Publicznej w Kazanowie

DSC_3192 (Large)

W dniu 18 października br. w Filii bibliotecznej w Kazanowie odbyło się otwarcie wystawy ceramiki Bogumiły Nowocień i Zuzanny Nowocień – mieszkanek Kazanowa. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kazanowie, a wśród przybyłych gości byli Paweł Milcarek – dyrektor Szkoły, Dorota Słuszniak – polonista, a także Dariusz Kowalczyk – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie. Uczestnicy spotkania obejrzeli ekspozycję i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o procesie tworzenia i wypalania prac. Zadawali liczne pytania, w tym m.in. o początek „przygody” z gliną.  Obie panie opowiadały o tym, jak praca artystyczna w glinie wpłynęła na ich życie. Swoje prace prezentowały na wystawach i konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Zuzanna, córka pani Bogumiły, jest gimnazjalistką, która rozwija swoje artystyczne zainteresowania. Zajmuje się ceramiką i rysunkiem, ale próbuje sił również w innych dziedzinach sztuk plastycznych. W planach ma kontynuowanie nauki w szkole artystycznej.