Grzegorz Tkaczyk o swojej sportowej biografii w koneckiej Bibliotece!

DSC_1254 (Large)

Fotoreportaż ze spotkania:

Na Gali Sportu Grzegorz Tkaczyk skomentował spotkanie w Bibliotece: –„Wcześniej spotkanie w koneckiej Bibliotece to taka w sumie miła niespodzianka. Tam była bardzo duża frekwencja, byłem bardzo mile zaskoczony, a to świadczy o tym, że to zainteresowanie w Końskich jeżeli chodzi o piłkę ręczną jest bardzo duże. Troszeczkę sobie porozmawialiśmy o książce. Kilka smaczków, kilka szczegółów o tym jak ona powstawała, także jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Książka miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, czyli już troszeczkę na tym rynku jest. Nieskromnie powiem, że dwa tygodnie temu została najlepszą sportową książką roku w kategorii biografia sportowa. Jestem bardzo dumny i niezwykle zaskoczony, bo podejmując się projektu napisania książki nigdy nie sądziłem, że to tak dalej zabrnie i że książka będzie tak dobrze odbierana przez środowisko, kibiców, czytelnika.”

DSC_1188 (Large) DSC_1190 (Large) DSC_1194 (Large) DSC_1200 (Large) DSC_1204 (Large)

Grzegorz Tkaczyk (ur. 22 grudnia 1980 w Warszawie) – polski piłkarz ręczny, grający na pozycji środkowego lub lewego rozgrywającego, były reprezentant Polski (od 2000 do 2012, w tym 2004-2008 kapitan drużyny narodowej), uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008) i wicemistrz świata z 2007. Od 1 lipca 2011 zawodnik Vive Targów Kielce. Po wygraniu Ligi Mistrzów 29 maja 2016 ogłosił zakończenie kariery. Laureat Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2007 (zajął w nim 9 miejsce).

Książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” została uznana przez ekspertów najlepszą sportową biografią 2017 roku. Najlepsze polskie książki sportowe wybierano już po raz piąty. Eksperci (dziennikarze, przedstawiciele sportu) wybrali „Sportową Książkę Roku” w pięciu kategoriach: piłka nożna, biografie, historia, góry i poradniki. To właśnie książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” została uznana najlepszą sportową biografią ubiegłego roku.