Jacek Hugo–Bader spotkał się z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Końskich

DKK sponsorzyW koneckiej Bibliotece Publicznej odbyło się (24 IX br.) spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, które zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach oraz Instytutem Książki.
Spotkanie zgromadziło liczną publiczność – czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem słuchali znakomitego reportażysty, który wyjątkowo ciekawie i barwnie opowiadał o swojej pracy i pasji.
Opowieściom towarzyszył pokaz zdjęć z podróży po Rosji i Karakorum, których efektem były cztery książki ze znakomitymi reportażami. Ale największym zainteresowaniem czytelników cieszyły się opowieści o powstawaniu ostatniej książki: „Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak”. Autor uczestniczył w wyprawie zorganizowanej w celu znalezienia zwłok dwóch polskich himalaistów: Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy nie wrócili do obozu po udanym ataku zimowym na szczyt Broad Peak w zimie 2013 roku. Opowieści ilustrowane były znakomitymi fotografiami z wyprawy poszukiwawczej.

Po trwającym dwie godziny spotkaniu czytelnicy ustawili się w długiej kolejce, w oczekiwaniu na autograf autora.

DSC_0003DSC_0018DSC_0028DSC_0034DSC_0037DSC_0056DSC_0102DSC_0106