Młodzi historycy z Łodzi gośćmi koneckiej Biblioteki

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczestników międzyszkolnego projektu edukacyjnego pn. „Dziedzictwo patriotyczne Armii Krajowej”, realizowanego przez 11 łódzkich szkół ponadgimnazjalnych przy ścisłej współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Łódź, odwiedziła (4 czerwca br.) Bibliotekę Publiczną w Końskich.
Celem projektu realizowanego już od kilku lat jest pokazanie młodzieży historycznych miejsc walk członków AK na ziemi świętokrzyskiej i wzbogacenie wiedzy o tej najsłynniejszej zakonspirowanej organizacji zbrojnej polskiego podziemia w okresie II wojny światowej.
Uczniom i pedagogom odwiedzającym Bibliotekę towarzyszył gość specjalny projektu – podpułkownik Tadeusz Barański, ps. „Tatar” ze Świętokrzyskiego Zgrupowania Armii Krajowej „Ponury-Nurt”.
Podczas spotkania dyrektor Dariusz Kowalczyk przedstawił gościom zrealizowane przez Bibliotekę inicjatywy i działania na rzecz utrwalenia i upowszechnienia wiedzy z zakresu historii Końskich i Ziemi Koneckiej w okresie II wojny światowej oraz zaprezentował książki będące efektem działalności Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Końskich.
Po obejrzeniu wystawy fotografii „Czarna Konecka” i ekspozycji książek poświęconych Szarym Szeregom goście udali się na konecki cmentarz pod Pomnik Partyzantów.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC