„Moi przodkowie z Wołynia”. Opowieść Aliny Stanuli na kolejnym spotkaniu Klubu genealogicznego

Heraldica_to_iest_osada_kleynotow_rycerskichZapoczątkowane przez Elżbietę Dudę spotkania w Klubie genealogicznym przy Bibliotece zaowocowały już kilkoma spotkaniami, podczas których uczestnicy opowiadają  o poszukiwaniach swoich przodków i korzeni genealogicznych oraz o sposobach ich odkrywania.

Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się  w czwartek 15 października o godz. 16.00 o efektach poszukiwania swoich przodków z Wołynia opowie Alina Stanula – psycholog – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie na emeryturze. Były nauczyciel, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich, specjalista w zakresie diagnozy i opieki nad małym dzieckiem, konsultant-psycholog w telefonie zaufania i MGOPS w Końskich.
Od kilku lat bada historię swojej rodziny pochodzącej z Wołynia. Na spotkaniu w Bibliotece podzieli się swoją pasją genealogiczną,  przedstawi możliwości szukania w Internecie i archiwach informacji o przodkach na Kresach.