Nowa powieść Pelagii Borowskiej już do nabycia w koneckiej Bibliotece.

Pelagia Borowska Jarzębinowe ścieżki

W trakcie obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 w ramach seminarium dla bibliotekarzy z Powiatu Koneckiego zorganizowano spotkanie z Pelagią Borowską, promującą wraz z konecką Biblioteką nową powieść dla młodzieży „Jarzębinowe ścieżki”. Jest to trzecia część minitrylogii, a sama autorka zapewnia, że już ostatnia. Po „Trzynastym księżycu”, „Źródle Biruty” jest to kontynuacja opowieści o rozterkach młodych ludzi, na podstawie przeżyć narratorki, młodej dziewczyny z podkieleckiej wioski, startującej w dorosłe życie. Na tej drodze jest tylko ostatnia przeszkoda, a mianowicie matura i związane z nią przygody oraz kłopoty. Jak zapewniała podczas spotkania autorskiego Pelagia Borowska, w jej książkach jest wiele wątków autobiograficznych, spora doza humoru ale też dawka gorzkiej refleksji wynikającej z obserwacji nie zawsze różowej rzeczywistości.

Książka „Jarzębinowe ścieżki” jest do nabycia w Bibliotece Publicznej w Końskich w cenie 15 zł.

DSC_2101 (Large)

DSC_2102 (Large) DSC_2106 (Large) DSC_2108 (Large) DSC_2111 (Large) DSC_2112 (Large)