Bezpłatny dostęp do bazy książek elektronicznych IBUK Libra. W 2017 roku ponownie zapraszamy do skorzystania z oferty książek elektronicznych.

na_www-plakat-maxi

Biblioteka Publiczna w Końskich przystąpiła w 2015 roku do świętokrzyskiego konsorcjum bibliotek mających dostęp do książek w wersji elektronicznej. Czytelnikom spodobała się ta forma kontaktu z książkami, więc w 2017 roku ponownie gwarantujemy dostęp do bazy książek elektronicznych.  Czytelnik może mieć bezpłatny dostęp przez łącze internetowe do wykupionych tytułów na platformie IBUK Libra. Obecnie można korzystać z ponad 1500 książek. Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu!

Dzięki naszej bibliotece można uzyskać dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra (ŚWIĘTOKRZYSKA E-CZYTELNIA).
Wejdź na: www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę z każdego miejsca i urządzenia.

1. Dzięki naszej bibliotece wszyscy Czytelnicy mają dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK Libra. Z wybranych zasobów możecie korzystać 24/7 z dowolnego miejsca, na komputerze laptopie, tablecie lub smartfonie! Zapraszamy do naszej biblioteki po więcej informacji.

2. Czy już wiesz, że możesz korzystać z platformy IBUK Libra 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu? Sprawdź jakie to proste i ciesz się nieograniczonym dostępem do książek!

3. Jeśli czytając książkę trafisz na trudne słowo, już nie musisz szukać jego znaczenia w Internecie! W IBUK Libra możesz szybko sprawdzić znaczenie trudnych wyrazów w słownikach i encyklopedii PWN już z poziomu książki.  Wystarczy zaznaczyć słowo i kliknąć BAZA WIEDZY. Uwaga: Ta funkcjonalność jest dostępna po zalogowaniu do półki myIBUK.

4. Czy można robić notatki w książce? W IBUK Libra to możliwe! W publikacjach, dostępnych na platformie możesz dowolnie zaznaczać tekst, tagować i robić zapiski do wybranych przez Ciebie fragmentów. Uwaga: Ta funkcjonalność jest dostępna po zalogowaniu do półki myIBUK.

Jak uzyskać dostęp do e-czytelni IBUK Libra?

– wystarczy, że jesteś czytelnikiem naszej Biblioteki,

– przyjdź i odbierz PIN, dzięki któremu uzyskasz dostęp do konta naszej Biblioteki w IBUK Libra na cały rok.

Przyjemność czytania przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, na komputerze, laptopie czy tablecie, gdzie tylko zechcesz: dom, praca, biblioteka – wszędzie, gdzie masz dostęp do Internetu. W wirtualnej czytelni możesz: skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami, dodawać zakładki, robić własne notatki bezpośrednio w książce, wyszukiwać słowa i frazy, tagować ważne fragmenty i zaznaczać kolorami. sprawdzać znaczenia wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN.

IBUK Libra. Poradnik logowania i pomoc dla czytelnika

na_www-ulotka-maxi-02