O ekonomii, wartościach, przywództwie i podróżach w Bibliotece. Spotkanie ze Sławomirem Lachowskim

SONY DSCW czwartkowy wieczór 29 maja sala koneckiej Biblioteki znana z popularnych spotkań ponownie zapełniła się po brzegi. Tym razem za sprawą pochodzącego z Końskich wybitnego menedżera i ekonomisty Sławomira Lachowskiego. Odwiedził Końskie przede wszystkim z powodu swojej najnowszej książki „Od wartości do działania. Przywództwo w czasach przełomowych”. Ale jak zwykle, na prośbę organizatorów opowiadał o swoich ciekawych podróżach.

W części spotkania poświęconej omówieniu najnowszej książki, Sławomir Lachowski opowiadał o swojej filozofii życiowej, działalności w dziedzinie bankowości opartej na wartościach, a nie na chciwości i bezwzględnej chęci zysku. Menedżer znany przede wszystkim ze stworzenia M Banku, Multibanku, czyli nowoczesnej bankowości internetowej zwracał uwagę na kierowanie się potrzebami klientów, kreatywność w zarządzaniu, umiejętność budowania zespołu i przywództwa opartego na wzorach i wartościach. Opowiadał również o swoich doświadczenia z zarządzania BRE Bankiem i PKO BP.

W części spotkania poświęconej podróżom zebrani na spotkaniu mogli obejrzeć ciekawe fotografie i wysłuchać opowieści o wyprawach, często stanowiących natchnienie do napisania książki. Tak powstała poprzednia pozycja książkowa, czyli „Droga ważniejsza niż cel”, opowieść o pielgrzymce do Santiago de Compostella i motto działalności ekonomicznej Sławomira Lachowskiego. Następnie przedstawił barwną opowieść o wielomiesięcznej podroży po Ameryce Łacińskiej i wyprawie na Antarktydę w celu zdobycia najwyższego szczytu Mt Vinson.

Na zakończenie spotkania pojawiły się liczne pytania od zgromadzonej publiczności, na które Sławomir Lachowski chętnie odpowiadał. Po oficjalnym zakończeniu prelekcji i pokazu fotografii wielu dawnych znajomych i przyjaciół z rodzinnego miasta, z liceum i ze sportowych aren miało okazję do chwili serdecznej rozmowy oraz okazję do odświeżenia znajomości.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC