Opowieści podróżnicze w Bibliotece. Chicago i Dubaj

W popularnym cyklu spotkań podróżniczych 24 kwietnia odbyło się spotkanie z Marzenną Kądzielą, opowiadającą o swoich wrażeniach z podróży do Chicago. Po raz kolejny dziennikarka Echa Dnia udowodniła, że jest magnesem przyciągającym konecką publiczność ciekawymi opowieściami podróżniczymi. Sala Biblioteki była wypełniona po brzegi. Tym razem uzupełnieniem jej opowieści były wrażenia z podróży do Dubaju, które przedstawił Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki. Zamierzeniem prowadzących spotkanie było porównanie dwóch ogromnych miast, ale także dwóch odmiennych kultur, ustrojów, historii i ścieżek rozwoju.

W swojej barwnej opowieści Marzena Kądziela przedstawiła obraz ważnej amerykańskiej metropolii jako miejsca przyjaznego mieszkańcom, ukwieconego i otwartego na sztukę, wykorzystującego nowoczesne formy architektoniczne do stworzenia przyjaznego klimatu do pracy i wypoczynku. W prezentacji multimedialnej ukazała także realia życia największego na świecie skupiska polskich emigrantów.

Dariusz Kowalczyk opowiadał o mieście właściwie bez współczesnej historii, bo powstającym od podstaw na przestrzeni ostatnich 25 lat, na bazie starego arabskiego miasteczka rybackiego i osady poławiaczy pereł. Dubaj wyróżnił się w gronie ogromnych metropolii tym, że władający nim emirowie w niezwykle spektakularny sposób zwrócili uwagę całego świata rozmachem budowy, kolejnymi ustanawianymi rekordami wielkości, wysokości lub ogromnego przepychu.

Na zakończenie spotkania autorzy prezentacji poczęstowali zgromadzonych słuchaczy ciekawymi potrawami charakterystycznymi dla odwiedzanych miast.

Fotografie z Chicago

Fotografie z Dubaju

DSC_9634 DSC_9636 DSC_9641 DSC_9644 DSC_9648 DSC_9649 DSC_9650 DSC_9663 DSC_9672 DSC_9681 DSC_9692 DSC_9693 DSC_9694