Rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące funkcjonowania bibliotek od 1 grudnia 2021 r.

Bibliotekagrudzien

W związku z opublikowanym 29 listopada rozporządzeniem Rady Ministrów, obowiązującym od 1 do 17 grudnia 2021 roku, biblioteki publiczne i naukowe mogą udostępniać zbiory pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywało jednocześnie nie więcej niż 15 osób albo 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

W związku z Rozporządzeniem w tymczasowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Końskich, mieszczącej się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Końskich przy ul. Armii Krajowej 2 mogą przebywać jednocześnie 3 osoby. Do limitu, o którym mowa powyżej nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 oraz bibliotekarzy. Za utrudnienia przepraszamy.