Spotkanie z Aleksandrem Tarnawskim – ostatnim żyjącym Cichociemnym

W godzinę po uroczystym nadaniu imienia Cichociemnych dla miejskiego ronda przy zbiegu ulic Starowarszawskiej, Warszawskiej oraz Wojska Polskiego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego odbyło się spotkanie z bohaterem książki „Ostatni. Historia cichociemnego” – Aleksandrem Tarnawskim ps. „Upłaz”. Gośćmi spotkania byli także autorzy książki: Michał Wójcik i Emil Marat. Spotkanie zorganizowano przy współpracy prezesa Fundacji „Pamięć i Niepodległość” Jana Nowaka.

Jak zwykle przy tego typu spotkaniach dopisała konecka publiczność, licznie zgromadzona w salach Biblioteki. Spotkanie poprowadzili autorzy książki, wyjaśniając genezę jej powstania. Opowiadali także najważniejsze fakty z życia ostatniego z żyjących Cichociemnych oraz realia walki konspiracyjnej i sposoby działania Cichociemnych na terenach okupowanych lub objętych działaniami wojennymi. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać opowieści 96-letniego żołnierza formacji Cichociemnych, mieli możliwość zadawania pytań panu Aleksandrowi, zakupienia książki na zorganizowanym w Bibliotece kiermaszu, a także uzyskaniu autografu od bohatera książki oraz autorów.