Spotkanie autorskie z Anną Łaciną w koneckiej bibliotece.

DSC_2517 (Large)

Z okazji trwającego w dniach 4-8 czerwca 2018 r. Świętokrzyskiego Festiwalu Literatury, Czytania i Języka Polskiego, organizowanego przez Okręg Świętokrzyski SBP, kolejnym wydarzeniem literackim zorganizowanym przez konecką Bibliotekę było spotkanie z pisarką Anną Łaciną. Licznie zgromadzona młodzież koneckich szkół mogła posłuchać prelekcji na temat książek autorki, ale także wykładu pt. „Wychowanie do czytania”. Autorka opowiadała o swoich książkach, tematyce, genezie ich powstania i ciekawostkach dotyczących warsztatu pisarskiego. Widzowie mogli dowiedzieć się wiele o kulisach tworzenia książek autorki: „Sześć Dominika”, „Czynnik miłości”, „Kradzione róże”,  „Telefony do przyjaciela”, „Miłość pod Psią Gwiazdą”, „Dzika jabłoń”, „Niebo nad pustynią”, i „Zadzwoń, kocham cię”. Ciekawostką był fakt, że autorka swoje młodzieńcze lata spędzała na wakacjach u swojej babci w Końskich. Bardzo miło wspomina te chwile i darzy wielkim sentymentem nasze miasto.

DSC_2513 (Large) DSC_2516 (Large) DSC_2515 (Large)