Spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Simona” podczas seminarium dla bibliotekarzy Powiatu Koneckiego

W trakcie kolejnego seminarium dla bibliotekarzy Powiatu Koneckiego, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Końskich odbyło się także otwarte dla publiczności spotkanie z Anną Kamińską, autorką bestsellerowej biografii Simony Kossak.

Część szkoleniową spotkania poprowadziła pani Małgorzata Winkler z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, która w prezentacji  „Facebook, czyli wirtualne życie biblioteki” przedstawiła istniejące strony bibliotek świętokrzyskich na portalu społecznościowym, a także omówiła metody i tematykę zamieszczanych przez bibliotekarzy postów.

W następnej części spotkania koneccy bibliotekarze zaproponowali szerokiej publiczności opowieść o Simonie Kossak, poprowadzoną przez Annę Kamińską, autorkę jej biografii wydanej w br. przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie. W rolę moderata spotkania wcielił się dyrektor biblioteki.  Spotkanie cieszyło się uznaniem zgromadzonych uczestników, wszyscy byli pod wrażeniem efektów pracy literackiej pani Anny Kamińskiej, obiektywizmu, niezwykłego taktu przy opisywaniu wrażliwych tematów rodzinnych, a także rzetelności dziennikarskiej i znakomitego efektu końcowego. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoje książki dla koneckich czytelników, wśród których można było zauważyć członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy bibliotece, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków Klubu Genealogicznego i stałych i wiernych uczestników bibliotecznych spotkań.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC