Spotkanie z Elżbietą Musiał na inaugurację obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Elżbieta Musiał – poetka, eseistka i artystka malarka spotkała się z Czytelnikami Biblioteki Publicznej w Końskich i bibliotekarzami z terenu powiatu koneckiego. Wśród gości przybyłych na spotkanie byli:  Krzysztof Jasiński – zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie, Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMiG Końskie, nauczyciele oraz przedstawiciele prasy.
Z okazji święta bibliotekarzy Krzysztof Jasiński – zastępca burmistrza podziękował pracownikom  bibliotek za ich zaangażowanie w upowszechnianie książek i czytelnictwa, złożył życzenia kolejnych sukcesów w pracy zawodowej i wręczył na ręce dyrektora Biblioteki upominek ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich.
Następnie Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki, przybliżył uczestnikom spotkania bogaty dorobek artystyczny i liczne osiągnięcia Elżbiety Musiał, która prowadzi działalność artystyczną w wielu dziedzinach: malarstwo, grafika, poezja, eseistyka. Poetka jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.  W 2004 r. otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Elżbieta Musiał jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Opublikowała wiele tomików poezji, poematów i zbiorów esejów, a swoje prace malarskie eksponowała na wielu wystawach w kraju i poza jego granicami.
W trakcie spotkania z Czytelnikami poetka czytała wybrane utwory, mówiła o pracy twórczej, inspiracjach i swoich fascynacjach. Uczestnicy spotkania mieli także okazję poznać opinie krytyków literackich o jej twórczości – fragmenty opracowań krytycznoliterackich czytał Aleksander Kopański, instruktor teatralny MGDK Końskie.
Spotkanie autorskie, zorganizowane przez Bibliotekę oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło Terenowe w Końskich, towarzyszyło obchodom XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC