Spotkanie z Janiną Malicką z okazji wydania nowego tomiku poezji.

DSC_1908 (Large)

Podczas premiery książki był ogromny i smaczny tort, były tłumy gości, było wzruszenie i nastrojowe prezentacje wierszy Janiny Malickiej z jej nowego tomiku „Pomiędzy marzeniami”. Nie zabrakło także chóralnego„Sto lat” dla autorki mającej w Końskich i poza granicami naszego miasta spore grono fanów swojej twórczości.

Promocja nowego, trzeciego już w dorobku poetki tomiku odbyła się w ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W koneckiej Bibliotece zebrały się tłumy przyjaciół poetki oraz czytelnicy zainteresowani nową pozycją wydaną przez biblioteczne wydawnictwo. Nie zabrakło także władz miejskich reprezentowanych przez burmistrzów Krzysztofa Obratańskiego i Krzysztofa Jasińskiego. Wiersze prezentowali: Katarzyna Cuper i Aleksander Kopański. Słowo wstępne wygłosił dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk, redaktor tomiku i autor multimedialnej prezentacji towarzyszącej prezentowanym wierszom.

Janina Malicka nie kryła wzruszenia i zadowolenia, że po długim okresie przygotowań nowy tomik ujrzał światło dzienne. Kosztował sporo pracy, ale zapewne spodoba się wielbicielom nastrojowej poezji, opisującej w poetycki sposób nasze obcowanie z naturą, rozliczenia ze wspomnieniami z przeszłości, refleksje nad życiem, marzeniami, przemijaniem i próbę pogodzenia się z własnymi słabościami. W tomiku silnie zaakcentowane są koneckie korzenie autorki. Towarzyszymy Jej w poetyckiej podróży przez koneckie cztery pory roku, a także uczestniczymy we wspomnieniowej wyprawie  do czasów dzieciństwa i do źródeł natchnienia. Pani Janeczka nie byłaby sobą, gdyby nie zamieściła sporej ilości wierszy dedykowanych swoim licznym przyjaciołom oraz rodzinie. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano silne wsparcie dla Jej twórczości ze strony Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaprzyjaźnionych poetów z licznych grup literackich.

Tomik poezji „Pomiędzy marzeniami” wydany prze Wydawnictwo ARSLIBRIS działające przy koneckiej Bibliotece Publicznej jest do nabycia w siedzibie Biblioteki w cenie 15 zł.

DSC_1903 (Large)