Spotkanie z ratownikiem medycznym w Bibliotece

W środę 22 października odbył się w Bibliotece Publicznej w Końskich pokaz ratownictwa medycznego, zorganizowany dla dzieci z koneckich szkół podstawowych. Instrukcji ratowania życia poszkodowanym ofiarom wypadków i zasłabnięć udzielał  Marcin Pytlos, pracownik Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach (oddział w Końskich), członek Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej (RWR) oddział w Końskich. Oprócz dzieci w pokazie uczestniczyli pracownicy Biblioteki oraz nauczyciele i opiekunowie uczniów. Spotkanie było bardzo ciekawe, instruktaż przydatny i niezbędny w trudnych sytuacjach życiowych, które mogą się przydarzyć każdemu z nas.

Spotkanie zorganizowano z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC