UWAGA! Przeprowadzka i przerwa w pracy Biblioteki!

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY CZYTELNICY!

Konecka Biblioteka Publiczna oraz Centrum Informacji Turystycznej (CIT) musi zmienić na czas remontu swoją siedzibę. W najbliższych dniach rozpocznie się proces termomodernizacji całego zachodniego skrzydła pałacowego w Parku Miejskim, gdzie od wielu lat obsługiwaliśmy czytelników. Czeka nas spore wyzwanie logistyczne, ale po pewnym czasie wrócimy do ładniejszych, bardziej funkcjonalnych pomieszczeń. Zakres remontu i termomodernizacji jest tak szeroki, że uniemożliwia funkcjonowanie Biblioteki i CIT w dotychczasowym miejscu. Dzięki pomocy władz samorządowych i uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich w tej właśnie Szkole znaleźliśmy tymczasową siedzibę dla Biblioteki. Będziemy mogli obsługiwać czytelników w bardzo uproszczonej formie, bez wolnego dostępu do księgozbioru, bez możliwości korzystania na miejscu z Czytelni i stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Nadal też utrzymamy reżim sanitarny, choćby ze względu na przebywanie w placówce szkolnej, ale też w trosce o zdrowie czytelników i bibliotekarzy w czasie epidemii. Centrum Informacji Turystycznej na czas sezonu turystycznego będzie obsługiwało turystów w siedzibie dawnej kasy biletowej kina letniego w Sielpi.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w ciągu najbliższych tygodni. Całą Bibliotekę przenosimy od 16 czerwca 2020 r. i od tego dnia zawieszamy obsługę Czytelników. Prawdopodobnie przez kilka tygodni nie będzie możliwy kontakt pod numerami 041 372 2505 i 041 372 90 88 (CIT). O ponownym otwarciu w nowym miejscu poinformujemy osobnym komunikatem po zorganizowaniu wszystkich działów. Nowa siedziba Biblioteki będzie się mieściła w Szkole Podstawowej Nr 1 w Końskich z wejściem od strony boiska sportowego i dziedzińca wewnętrznego Szkoły. Wygodne dojście i dojazd jest zapewniony od strony Armii Krajowej i od strony Pływalni Miejskiej w Końskich.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Tymczasowa siedziba Biblioteki

Pałac Tarnowskich do remontu! Zachodnie skrzydło przejdzie kompletną przemianę! [wideo, zdjęcia]