Wernisaż wystawy Elżbiety Dudy „Końskie kawą malowane”

Tłumnie zgromadzona publiczność była w piątkowy wieczór (27.XI) świadkiem wernisażu bardzo ciekawej wystawy. Prace przedstawiające historyczne oraz współczesne obrazki miasta Końskie zostały namalowane kawą. W ten sposób powstał wspaniały zbiór monochromatycznych prac w różnych odcieniach kawowego naparu.

DSC_9214 (Large)Elżbieta Duda to emerytowana germanistka II LO w Końskich, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożycielka Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nasz Kącik” i Koneckiej Pracowni Ceramicznej. Jej pasją są wszelkie sztuki plastyczne, muzyka klasyczna oraz genealogia. Od kilku lat bada historię swojej rodziny a także rodzinnej miejscowości Gidle. Wspólnie z Ewą Rejment wydały książkę genealogiczną „Ocalić z pyłu zapomnienia” opisującą Gidle i rodzinę noblisty Władysława Stanisława Reymonta.

Wystawa „Końskie kawą malowane” to zestaw kilkudziesięciu prac inspirowanych teraźniejszością oraz historią naszego miasta. Podczas wernisażu oraz w trakcie trwania wystawy istnieje możliwość nabycia prac. Dochód ze sprzedaży autorka postanowiła przekazać na cele Stowarzyszenia „Nasz Kącik”. Prace będzie można oglądać w galerii Biblioteki Publicznej do końca lutego 2016 r.