Wernisaż wystawy „Świętokrzyskie Krajobrazy” w Galerii Biblioteki Publicznej w Końskich

DSC_6435 (Large)

Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Pleneru „Solec-Zdrój 2019” swoją kolejną odsłonę miała w Galerii „Arslibris” Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie. Wcześniej można ją było oglądać w kieleckim Pałacyku Zielińskich, a pod koniec marca zawędruje do Galerii BWA „Zielona” w Busku-Zdroju. Gości powitał dyrektor placówki Dariusz Kowalczyk. Konecki wernisaż odbył się przy licznie wypełnionej sali, z udziałem burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego, komisarza koneckiej wystawy Wiesława Turno, organizatora pleneru Mirosława Benedyktowicza, uczestników pleneru: Marka Sabata, Agnieszki Czyż, Zbigniewa Porębskiego, Grzegorza Sidła oraz artystów reprezentujących Końskie: Zofii Turno, Adama Kubki, Justyny Soi-Sadowskiej, Adolfa Tomasika. Na wystawie pokazano około 60 prac w różnorodnych technikach plastycznych. Wystawę można oglądać w koneckiej Bibliotece Publicznej do połowy marca 2020 roku.

DSC_6374 (Large) DSC_6384 (Large) DSC_6388 (Large) DSC_6396 (Large) DSC_6401 (Large) DSC_6408 (Large) DSC_6413 (Large) DSC_6417 (Large) DSC_6419 (Large) DSC_6422 (Large) DSC_6424 (Large)