XIII Tydzień Bibliotek. Seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu koneckiego

289_0.png

We wtorek 10 maja odbyło się w BPMiG Końskie im. Cezarego Chlebowskiego seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu koneckiego. Spotkanie bibliotekarzy wpisało się w tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

Zgromadzonych gości powitał dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk. Władze samorządowe reprezentował zastępca starosty Andrzej Marek Lenart, a gminne władze burmistrz Krzysztof Obratański wraz z jego zastępcą Krzysztofem Jasińskim. Przy okazji święta bibliotekarzy władze przekazały naszej placówce okolicznościowy prezent oraz życzenia sukcesów w pracy nad upowszechnianiem książki i czytelnictwa w środowisku. Bardzo ciekawy inauguracyjny wykład pt. „Bibliotekarskie www, czyli co nas inspiruje w Internecie?” zaprezentowała instruktorka WBP Kielce Małgorzata Winkler.

Następną częścią obchodów święta bibliotekarzy było spotkanie z regionalną pisarką Pelagią Borowską. Opowieść dotyczyła najnowszej książki w jej dorobku, kolejnej powieści dla młodzieży pt. „Źródło Biruty”. Dużo uwagi poświęciła ona także poprzedniej książce pt. „Trzynasty księżyc”. Bardzo liczne pytania do artystki zgłaszała zgromadzona na sali publiczność, w znacznej części składająca się z młodzieży szkolnej. Spotkanie zakończył okazjonalny poczęstunek i kuluarowe rozmowy o blaskach i cieniach pracy w zawodzie bibliotekarza.

DSC_0706 (Large)DSC_0716 (Large)DSC_0731 (Large)DSC_0744 (Large)DSC_0750 (Large)DSC_0761 (Large)DSC_0762 (Large)DSC_0767 (Large)DSC_0769 (Large)