Czytanie przy fontannie. Czytajmy dzieciom w Niepodległej.

DCIM100MEDIADJI_0238.JPG

Biblioteka Publiczna w słoneczny czwartkowy poranek 7 czerwca zorganizowała przed swoją siedzibą przy fontannie w Parku Miejskim imprezę patriotyczną pod nazwą „Czytanie przy fontannie. Czytajmy Dzieciom w Niepodległej”. Impreza wpisuje się w miejsko-gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zorganizowano ją również przy okazji trwającego w dniach 4-8 czerwca 2018 r. Świętokrzyskiego Festiwalu Literatury, Czytania i Języka Polskiego, zorganizowanego przez Okręg Świętokrzyski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a także XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Program spotkania wypełniło czytanie wierszy patriotycznych przez władze miasta oraz wspólne wykonanie pieśni patriotycznych przez zebranych przy fontannie przedszkolaków i uczniów koneckich szkół. Wiersze czytali burmistrzowie MiG Końskie: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński a także pani Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek. W spotkaniu uczestniczyło ok. 500 dzieci z następujących szkół i przedszkoli: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, Prywatna Szkoła Podstawowa,  Szkoła Podstawowa w Pomykowie, Przedszkole nr 1,  Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 5, Przedszkole „Bajkowa Kraina”, Przedszkole „Czarodziejski Młynek”, „Akademia Przedszkolaka”, Przedszkole „Miś” oraz Przedszkole Naukowe „Mini College” w Końskich.

DCIM100MEDIADJI_0243.JPG

DSC_2270 (Large) DSC_2364 (Large) DSC_2372 (Large) DSC_2379 (Large) DSC_2418 (Large) DSC_2432 (Large) DSC_2476 (Large)

DSC_2340 (Large) DSC_2348 (Large) DSC_2356 (Large) DSC_2369 (Large)