Otwarcie Filii w Dziebałtowie po remoncie

Uroczyste otwarcie Filii Biblioteki Publicznej w Dziebałtowie po remoncie i termomodernizacji nastąpiło we wtorek 26 marca 2023 r. W nowych i przestronnych pomieszczenia przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie zaprezentowały wiosenny program, przygotowany specjalnie na tę okazję. Było barwnie, kolorowo i wesoło w trakcie programu artystycznego przygotowanego przez nauczycielki miejscowej placówki przedszkolnej. Na zaproszenie dyrektora Biblioteki Publicznej w Końskich Dariusz Kowalczyka oraz bibliotekarki Ewy Kobyłeckiej przybyło wielu gości. Obecni na uroczystości byli burmistrzowie: Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński, sołtys Nowego Dziebałtowa Stanisław Kuleta, dyrektorka ZPO w Dziebałtowie Beata Zbróg, radny Rady Miejskiej i zarazem prezes OSP Dziebałtów Andrzej Nowak. Po programie artystycznym burmistrz Krzysztof Obratański wyjaśniał szczegóły dwuetapowego remontu, podczas którego w pierwszej kolejności wymieniono eternitowy dach za kwotę 96 tys. zł, a w drugim etapie poddano budynek termomodernizacji za łączną kwotę 372 tys. zł. Obecnie placówka biblioteczna jest estetyczna i przestronna, dysponuje księgozbiorem około 7 tys. książek, ogrzewana jest pompą ciepła ze wspomaganiem instalacji fotowoltaicznej. Zaprasza czytelników w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.00 do 17.00.