Dni Końskich 2015. Wernisaż wystawy Zofii i Wiesława Turno w Bibliotece!

Plakat WiZ TurnoWiesław Turno. Założyciel Fotoklubu „ATUT” przy Klubie „Kaesemek”, inicjator, organizator oraz Komisarz Galerii „Atut” (od 1986 r. do chwili obecnej), członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1997 r.). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1997 r. W latach 1997–2015 pełni różne funkcje w Zarządzie ZPAF w Kiecach. W latach 2008-2011 członek Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Od 2008 r. członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Kielcach, w którym pełni funkcję członka zarządu. Miał dotychczas 34 wystawy indywidualne, uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Ulubioną techniką jest guma chromianowa.
Zofia Turno. Urodziła się w Słupsku. Mieszka w Końskich. Jest absolwentką Liceum Sztuk
Plastycznych w Kielcach oraz Studium Marketingu i Reklamy w Warszawie. Przez wiele lat
projektowała płytki i dekoracje ceramiczne. Zajmuje się grafiką komputerową i fotografią.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych działaniach fotograficznych i plastycznych: „Świętokrzyskie Krajobrazy”, „Art-Eko”, „Ponidzie”, „Natura i Krajobraz”, „Podlaski Przełom Bugu”. Fotografuje krajobraz, architekturę i portretuje ludzi. Jest autorką cyklu wystaw fotografii i „Wyszukane obrazy”, które prezentowała w galeriach Kielc, Końskich, Buska-Zdroju i Jeleśni.

Wystawa w Bibliotece będzie udostępniona dla zwiedzających do końca października 2015 r. w godzinach pracy Biblioteki (9.00-17.00)