Inauguracja XII „Tygodnia Bibliotek” w koneckiej Bibliotece

Konecka Biblioteka Publiczna zainaugurowała tegoroczne obchody „Tygodnia Bibliotek” już we wtorek 5 maja uroczystym seminarium bibliotekarzy Powiatu Koneckiego z udziałem członków Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wiernych czytelników i przyjaciół naszej instytucji. Gośćmi spotkania byli także przedstawiciele władz samorządowych:  wicestarosta Andrzej Marek Lenart oraz burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Wojewódzką Bibliotekę Publiczną reprezentowała Anna Godowska i Małgorzata Winkler.

Do życzeń dyrektora BPMiG Końskie kierowanych pod adresem bibliotekarzy dołączyli przedstawiciele samorządu. Były również okolicznościowe upominki dla koneckiej książnicy od burmistrza. W ramach seminarium Małgorzata Winkler, przedstawicielka WBP Kielce przedstawiła ciekawą prelekcję na temat różnorodnych działań animacyjnych w bibliotekach województwa świętokrzyskiego, wyróżniając pomysłowość bibliotek Powiatu Koneckiego w organizacji różnorodnych zająć skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Daria Rutkowska – autorka najnowszej książki bibliotecznego wydawnictwa pt. „Kolegiata pw. św. Mikołaja w Końskich” opowiadała o pracach nad książką i strukturze swojej pracy. Spotkanie zakończyła ciekawa opowieść Agnieszki Werens z koneckiego Centrum Informacji Turystycznej o egzotycznej pasji podróżniczej realizowanej na przestrzeni kilku lat po krajach Afryki.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC