Magdalena Kordel spotkała się w Bibliotece z czytelnikami

Znana i popularna pisarka spotkała się w koneckiej Bibliotece z licznie zgromadzonymi czytelnikami, wielbicielami jej twórczości.  Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Rozmowę poprowadził bardzo sprawnie mąż autorki, zadając jej pytania, które pomagały zobrazować proces twórczy, etap przygotowania do pisania kolejnych książek, sposoby na przełamanie kryzysu w pisarstwie, zbieranie pomysłów i poszukiwanie natchnienia. Dużo uwagi autorka poświęciła na zobrazowanie codzienności i tzw. „kuchni” pisarskiej, starań o wydanie książek, negocjacji z wydawcami, w końcu radości i satysfakcji z miłego przyjęcia książki przez czytelnika.

Do licznych pytań prowadzącego swoje zapytania dołączyła publiczność, z radością przyjmująca bardzo przyjazny i wylewny sposób odpowiedzi pisarki, charakteryzujący się dużą dawką szczerości i barwnego obrazowania swoich poszukiwań i doświadczeń twórczych.  Na zakończenie miłego wieczoru autorka jeszcze długo i chętnie wpisywała czytelnikom dedykacje do zakupionych po spotkaniu książek.