Nowa książka Mariana Adamczyka. „Bedlno i okolice. Dzieje miejscowości leżących w parafii Bedlno”

Okładka Adamczyk Bedlno (Large)

Wydawnictwo ARSLIBRIS Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego wydało nową pozycję książkową. Jest to już trzecia książka autorstwa Mariana Adamczyka, mieszkańca Czermna. Autor jest pasjonatem historii regionu i wydał w bibliotecznym wydawnictwie dotychczas dwie pozycje: „Mieszkańcy Ziemi Czermińskiej i Fałkowskiej od XVI do XX wieku” (Końskie 2016) oraz „Czermno i okolice: historia miejscowości” (Końskie 2012).
Jego najnowsza książka „Bedlno i okolice” dotyczy miejscowości leżących w parafii Bedlno. Wspomniana praca zasięgiem terytorialnym obejmuje miejscowości należące do parafii Bedlno, a więc: Bedlno, Bedlenko, Dęba, Głupiów, Grabków, Grębenice, Koliszowy, Kopaniny, Maleniec, Malków, Przybyszowy, Radomek (Radonia), Soczówki, Strzemboszów, Sworzyce, Szymanów, Trzemoszna, Wierzchowisko. Obecnie część z wymienionych miejscowości znajduje się w gminach Końskie i Ruda Maleniecka w powiecie koneckim oraz w gminie Żarnów w powiecie opoczyńskim.

Książka jest możliwa do nabycia w Bibliotece Publicznej w Końskich (Park Miejski) w cenie 25 zł.