Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie oferuje:

– literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych; księgozbiór popularno- naukowy z różnych dziedzin wiedzy;
– czasopisma bieżące;
– zbiory regionalne;
– zbiory audiowizualne;
– informacje biblioteczne, bibliograficzne, rzeczowe z różnych dziedzin wiedzy;
– wypożyczanie międzybiblioteczne;
– zajęcia w ramach przysposobienia bibliotecznego;
– różne formy działalności kulturalnej: wystawy, spotkania autorskie, spotkania z przedstawicielami nauki, kultury i sztuki, konkursy i in.;
– odpłatne usługi ksero;

Wypożyczalnia dla dorosłych

Dysponuje bogatym księgozbiorem. Udostępnia literaturę piękną polską, obcą i literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy. Posiada m.in. szeroki zestaw wydawnictw informacyjnych, podręczników akademickich, książek o tematyce ekologicznej oraz bogatą kolekcję lektur szkolnych. Oferuje bieżące nowości wydawnicze. Udziela informacji.
Przy Wypożyczalni aktywnie działa Dyskusyjny Klub Książki.

Czytelnia

Udostępnia na miejscu księgozbiór naukowy, popularnonaukowy i regionalny. Posiada bogaty zbiór książek o tematyce ekologicznej, wydawnictw informacyjnych oraz podręczników akademickich. Prowadzi wypożyczalnię międzybiblioteczną (na życzenie czytelników sprowadza do czytelni materiały, których brakuje w zbiorach bibliotek koneckich), udostępnia zbiory multimedialne i świadczy usługi ksero. Oferuje czasopisma bieżące. Prowadzi działalność informacyjną – udziela informacji z różnych dziedzin wiedzy. Pomaga w wyszukiwaniu źródeł bibliograficznych na dany temat. Prowadzi działalność popularyzatorską, m.in.: spotkania autorskie, wystawy, tematyczne lekcje biblioteczne.

WYKAZ CZASOPISM DOSTĘPNYCH W CZYTELNI BIBLIOTEKI

3. Świętokrzyskie
4. Ziemia Odrowążów

Filia dla dzieci

Dysponuje bogatym księgozbiorem dla dzieci i młodzieży. Udostępnia literaturę piękną i popular- nonaukową. Posiada podsta- wowe wydawnictwa encyklopedyczne i słownikowe. Oferuje czasopisma dla dzieci i młodzieży. Udziela informacji bibliotecznych. Prowadzi różne formy pracy z czytelnikiem, m.in. tematyczne prezentacje multimedialne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Filia posiada wydzielony kącik malucha wyposażony w atrakcyjne dla najmłodszych gry i zabawki. Dodatkowe zainteresowanie odwiedzających wzbudzają żywe zwierzęta – dwie papugi nimfy i żółw wodno-lądowy.

WYKAZ CZASOPISM DOSTĘPNYCH W FILII DLA DZIECI

1. Barbie