Od dnia 5 maja br. (wtorek) wznawiamy obsługę Czytelników w Wypożyczalni dla dorosłych oraz w Filii dla dzieci.

Szanowni Czytelnicy.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i nasze, w sytuacji nadal istniejącego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dostosowaliśmy sposób obsługi do obowiązujących procedur. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami korzystania z usług Biblioteki:

1. Biblioteka będzie otwarta dla Czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W ciągu dnia wprowadzone zostaną przerwy w pracy (co 2 godz. po 10 min.) w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki.
    W soboty Biblioteka nieczynna.
  2. Od dnia wznowienia obsługi Czytelników biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Nie będzie możliwości organizowania spotkań, imprez, warsztatów, korzystania na miejscu z Czytelni, Czytelni komputerowej oraz Centrum Informacji Turystycznej.
  3. Ograniczony zostaje wolny dostęp do półek z książkami.
    Czytelnicy obsługiwani będą w wyznaczonym miejscu: hol Biblioteki.
  4. W bibliotece będzie mogło przebywać jednorazowo 2 Czytelników (jeden korzystający z Wypożyczalni dla dorosłych i jeden korzystający z Filii dla dzieci).
    Pozostałe osoby powinny czekać na zewnątrz w odległości 2 m od siebie.
  5. Czytelnicy obowiązkowo mają nosić maseczkę lub inne zakrycie twarzy.
  6. Bibliotekarze będą pracować zabezpieczeni w przyłbice, maseczki oraz rękawice jednorazowe. Stanowisko przyjmowania książek oraz obsługi Czytelnika zabezpieczone będzie płytą szklaną lub pleksi.
  7. Książki zwracane przez Czytelników podlegać będą kwarantannie (14 dni, aktualizacja 5.05.2020 Biblioteka Narodowa zmienia rekomendację na kwarantannę 3-dniową) w specjalnie wyznaczonym i zabezpieczonym miejscu.
  8. W celu usprawnienia obsługi i ograniczenia czasu przebywania Czytelników w bibliotece, prosimy o zdalne rezerwowanie książek, zamawianie telefoniczne lub przychodzenie z przygotowanym spisem wybranych pozycji.
  9. Prosimy Czytelników o przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa:
    • unikanie dotykania twarzy (oczu, nosa, ust);
    • zachowanie bezpiecznej odległości (min. 2 m od innych osób);
    • zasłanianie ust i nosa maseczką lub chusteczką jednorazową, jeśli się kicha lub kaszle;
    • w przypadku zauważenia u siebie objawów choroby należy nie wychodzić z domu, unikać kontaktu z innymi osobami, zwrócić się o pomoc medyczną.

Filie biblioteczne na terenie gminy Końskie nadal są nieczynne do odwołania.
Czytelników zapraszamy do korzystania z usług Biblioteki Publicznej w Końskich (Park Miejski)
.

plakat (Large)

DSC_6543 DSC_6538 (Large) DSC_6537 (Large) DSC_6539 (Large)