Spotkanie DKK – Kwiecień 2019 r.

W dniu  04.04.2019 r. w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o autobiografii Juliusza Machulskiego pt. „Hitman”

Wypowiedzi uczestników:

„Juliusz Machulski to nie tylko talent reżyserski, ale i pisarski. Jego wspomnienia czyta się z zaciekawieniem”

„W jednym z felietonów autor ciekawie porównuje naukę w szkole prywatnej i państwowej”

„W książce jest mało polityki (co dla mnie było jej walorem) i mało informacji o rodzinie, a najwięcej o festiwalach filmowych”

„Najbardziej podobał mi się rozdział o Czesławie Miłoszu”

„Festiwale wygrywają filmy, które później niekoniecznie uznawane są przez widzów za dobre”

„Pierwsza część książki, w której autor wspomina lata PRL była moim zdaniem bardziej interesująca, druga trochę mniej mi się podobała”

Recenzje czytelników:

„Juliusz Machulski swojego „Hitmana” napisał z ogromną wrażliwością, z dowcipem, z dystansem do siebie. Poszczególne historyjki, to także historia PRL (i nie tylko) widziana oczyma dziecka, filmowca, człowieka kultury, bystrego obserwatora. Człowieka lubiącego ludzi!”

Irena Wróbel

DSC_4429DSC_4422