Spotkanie w Fałkowie z Marianem Adamczykiem, autorem książki „Mieszkańcy Ziemi Czermińskiej i Fałkowskiej od XVI do XX wieku”

Okładka mieszkańcy ziemi czermińskiej i fałkowskiej

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Fałkowie odbyło się spotkanie z Marianem Adamczykiem, autorem książki „Mieszkańcy Ziemi Czermińskiej i Fałkowskiej od XVI do XX wieku”. Na zaproszenie fałkowskich bibliotekarek, Urszuli Dec i Marianny Głąbały oraz wójta gminy Fałków Henryka Koniecznego zareagowało wielu mieszkańców gminy, zainteresowanych nową publikacją naszego bibliotecznego wydawnictwa. To już druga książka tego autora związana z gminą Fałków. Wcześniej wydano „Czermno i okolice. Historia miejscowości” (Końskie 2012 r.). W wydawnictwie Biblioteki Publicznej w Końskich ukazała się także pozycja Euzebiusza Barańskiego „Fałków – czasy i ludzie” (Końskie 2008 r.), jako pierwsza pozycja książkowa poświęcona historii tych okolic.

Spotkanie otworzył i prowadził Dariusz Kowalczyk, dyrektor BPMiG Końskie, jednocześnie redaktor wydawnictwa Arslibris. Następnie Marian Adamczyk omówił najważniejsze etapy prac nad swoimi książkami, powody zainteresowania się lokalną historią, motywy kierujące nim w procesie badawczym, historyczne tropy na jakie się natknął podczas pracy nad książkami. Opowiedział również o swoich nowych planach, czyli pracach nad monografią Bedlna, Dęby i okolic.

Na spotkaniu pojawili się także goście z Warszawy – przedstawiciele rodziny Cichowskich, potomkowie Henryka Cichowskiego, właściciela Skórnic. O tej postaci Marian Adamczyk pisze w swojej książce, ponieważ Henryk Cichowski był właścicielem miejscowej huty, postacią niezwykle zasłużoną dla regionu.

Zebrani na spotkaniu mogli nabyć prezentowaną nowość wydawniczą, a zapas książek szybko się wyczerpał. Obecnie trwa dodruk i już wkrótce będzie można nabyć prezentowaną na spotkaniu pozycję w Bibliotece Publicznej w Końskich oraz w Bibliotece w Fałkowie.

SONY DSCSONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC