Spotkanie z Barbarą Wachowicz w koneckiej Bibliotece.

03

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego we współpracy z Fundacją „Pamięć i Niepodległość” zorganizowała spotkanie z wybitną polską pisarką Barbarą Wachowicz. Tytuł jej opowieści został zaczerpnięty z wiersza Krzysztof Kamila Baczyńskiego: „Kto Cię Polsko będzie kochał?”. Obdarzona wieloma zaszczytnymi tytułami, znana ze swej patriotycznej pasji autorka opowiadała licznie zgromadzonej publiczności o tych, którzy stali się symbolami polskiego patriotyzmu. Są to zarazem jej ulubieni twórcy i bohaterowie książek biograficznych: Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, major Piwnik „Ponury”. Autorka dużo uwagi poświęciła w swej gawędzie bohaterom Powstania Warszawskiego oraz postaciom z książki „Kamienie na szaniec”.  Starannie dopracowana i ciekawa opowieść urozmaicona była patriotycznymi utworami muzycznymi. Wiele cennych słów i uwag autorka skierowała do młodej publiczności, ukazując wzorce patriotyczne i cenne lektury. Po spotkaniu długo podpisywała dedykacje w książkach zakupionych na zorganizowanym w Bibliotece kiermaszu i wysłuchiwała licznych komplementów pod swoim adresem od zadowolonych uczestników spotkania.

01

04

DSC_3170 (Large)

DSC_3174 (Large) DSC_3188 (Large) DSC_3183 (Large) DSC_3179 (Large)