Spotkanie z bibliotekarzami z terenu Powiatu Koneckiego w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

DSC_4595 (Large)

W koneckiej Bibliotece Publicznej inauguracja tegorocznego Tygodnia Bibliotek nastąpiła we wtorek 7 maja, podczas seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu Powiatu Koneckiego. Z tej okazji podziękowania pracownikom placówek bibliotecznych przekazał Marian Wikiera, naczelnik Wydziału Promocji, reprezentujący Pełniącego Funkcję Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca. W imieniu władz miejskich bibliotekarzom pogratulował dotychczasowych osiągnięć burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, który wraz ze swoimi zastępcami wręczył im prezent z okazji bibliotekarskiego święta.
W programie spotkania znalazły się prezentacje i spotkania z autorami dwóch nowości książkowych wydanych przez biblioteczne Wydawnictwo Arslibris. Dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk przedstawił najnowszą książkę opartą na wspomnieniach z dawnych Końskich autorstwa Mariana Chochowskiego. Jej tytuł to „Przeminęło w czasie”. Jest to już piąta książka tego autora i znanego rysownika, która ukazała się drukiem w tym wydawnictwie. Zawiera opowieści o dramatycznych czasach okupacji odtworzone na podstawie wspomnień matki autora i powojenne opowiadania o ciekawostkach życia w naszym mieście, zapisanych w pamięci młodego chłopca i dorastającego młodzieńca.
W drugiej części spotkania już po raz drugi w tym roku swój tomik „Limeryków” zaprezentowała Grażyna Stolarska-Dukat. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy zostali poczęstowani tortem, ufundowanym na tę okoliczność przez Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Seminarium towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. „100 prac z życia foto/grafika” – autorstwa Piotra Wypycha.