Sylweriusz Jaworski – Pamiątki i dokumenty żołnierza ze Starego Młyna.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę historyczną w Bibliotece Publicznej w Końskich. „Pamiątki i dokumenty z archiwum Sylweriusza Jaworskiego” zostały udostępnione na wystawie w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie im.  Cezarego Chlebowskiego. Eksponaty składają się z oryginalnych dokumentów lub pochodzą z albumów będących w posiadaniu rodziny partyzanta, a udostępnione do badań historycznych oraz w celu prezentacji zainteresowanym pasjonatom historii przez Rafała Wasika oraz Marka Kozerawskiego. Otwarcie wystawy oryginalnych dokumentów i ciekawych albumów wspomnieniowych nastąpi w dniu 26 lipca o godz. 9.00 w holu Biblioteki Publicznej w Parku Miejskim. Wystawę będzie można oglądać do 17 sierpnia 2018 r.

Sylweriusz Jaworski (ur. 30.01.1923 r.- zm. 15.01.2000 r.) ps. „Strzemię”, plutonowy podchorąży, żołnierz Hubala, żołnierz Zwiadu Konnego  Świętokrzyskiego Zgrupowania Partyzanckiego Armii Krajowej „Ponury-Nurt” 1 Bat., 2 p.p. leg. AK., więzień polityczny w latach 1946-1949.

img480-1 img471 img476 img479-2