Marian Chochowski „Przeminęło w czasie”

Okładka Chochowski Przeminęło w czasie

Jest to już piąta publikacja Mariana Chochowskiego, znanego w Końskich rysownika i pasjonata historii regionalnej, wydana w bibliotecznym Wydawnictwie Arslibris. Tym razem jest to książka oparta o wspomnienia z dawnych Końskich. Tłem tych nostalgicznych opowieści zasłyszanych od mamy i obserwowanych osobiście są stare Końskie, wojenne i powojenne, z czasów przed zmianami jakie nastąpiły w mieście wraz z procesem szybkiej industrializacji w latach 70-tych. Książka zawiera szkice sytuacyjne dawnego centrum miasta i granic getta koneckiego. Kolejne opowieści dotyczą dramatycznych losów mieszkańców, zmian w obyczajowości i w architekturze, opis życia mieszkańców oraz charakterystycznych budowli.

Końskie 2019

ISBN 978-83-951702-3-2