Mikołaj Szlifierz. Artysta rzeźbiarz (1873-1946)

Okładka Szlifierz Artysta rzeźbiarz01

Książka jest poświęcona Mikołajowi Szlifierzowi – niemal nieznanemu u nas rzeźbiarzowi, wywodzącemu się z Rogowa koło Końskich. Biogram tego rzeźbiarza ukazał się w książce „100 postaci na 100-lecie Niepodległej”, wydanej nakładem Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Końskich w 2018 r. Jednak obowiązkiem naszym jest poinformować Czytelnika, że wspomniany biogram zawierał informacje błędne – dotyczą one ostatnich lat życia rzeźbiarza (daty i miejsca śmierci oraz miejsca pochówku). Przyczyną wspomnianych błędów okazało się przyjęcie danych dotyczących okoliczności śmierci innego Mikołaja Szlifierza wywodzącego się z Rogowa (zbieżność danych biograficznych obu mężczyzn, jak również zbieżność danych ich rodziców). Przy okazji prowadzenia kwerendy natrafiono na nowe fakty, dokumenty  i fotografie pochodzące z archiwum ASP w Krakowie oraz od członków rodziny Mikołaja Szlifierza ze Skarżyska-Kamiennej, a także z Rogowa i Końskich.

Książka zawiera materiały trzech autorów oraz fotografie udostępnione między innymi przez Marka Kozerawskiego oraz Bożenę Wojcieszek. Autorzy  tekstów: Magdalena Górska „Mikołaj Szlifirz vel Szlifierz”, Paweł Puton „Rzeźby Mikołaja Szlifierza w Radomiu”, Krzysztof Woźniak „Prekursorzy: kamieniarze i sztukmistrz kamienny z I połowy XIX w.”. Zachęcamy do lektury.

Końskie 2020

ISBN 978-83-951702-5-6

Cena 25 zł

Zamawianie książek odbywa się drogą telefoniczną lub elektroniczną (e-mail).
Prosimy podać:

1. Tytuł książki.
2. Liczbę egzemplarzy.
3. Formę przesyłki (priorytetowa lub ekonomiczna)
4. Adres, na który paczka ma być wysłana.

Sposób płatności:

Przelew na konto biblioteki: Bank Polska Kasa Opieki S.A. O /Końskie 95 1240 5006 1111 0000 5556 4658
Koszty wysyłki wg cennika Poczty Polskiej.
Zapłata przelewem koszty książek + koszty wysyłki (wysyłka zamówienia po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto).