Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk w koneckiej Bibliotece

DSC_6032 (Large)

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej w Końskich odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk, popularną pisarką, autorką wielu poczytnych książek i serii społeczno-obyczajowych.  Pochodząca z Krakowa autorka jest bardzo popularna od wielu lat na polskim rynku wydawniczym, szczególnie wśród kobiecej części czytelników. Jej pierwsza powieść pt.: „Napisz na priv” trafiła na półki sklepowe w 2009 r. Wydała dwanaście powieści. Wśród książek Agnieszki Krawczyk jest seria „Czary codzienności” („Siostry”, „Przyjaciele i rywale”, „Słoneczna przystań”, „Magiczny wieczór”), jak również seria zatytułowana „Magiczne miejsce” („Magiczne miejsce”, „Dolina mgieł i róż”, „Ogród księżycowy” oraz „Jezioro szczęścia”). Jest również autorką powieści kryminalnych.

Podczas spotkania z konecką publicznością opowiadała o swoich planach wydawniczych, tajemnicach warsztatowych związanych z procesem twórczym, sposobem pisania, planowania struktury powieści, ujawniała szczegóły związane z procesem powstawania fabuły i budowania postaci występujących w powieściach.

Bardzo chętnie i barwnie odpowiadała na liczne pytania zgromadzonej w Bibliotece publiczności. Czytelników interesowały przede wszystkim szczegóły związane  z jej ulubionymi pisarzami oraz lekturami z dzieciństwa, Była wypytywana o książki, które wywarły na niej największe wrażenie, o miejsca gdzie toczy się akcja jej powieści, ale także o ulubione miejsca w Polsce, gdzie osadzała akcję swoich powieści. Na zakończenie zgromadzona na spotkaniu publiczność zachęcała autorkę, aby miejscem akcji kolejnej książki uczyniła miasto Końskie, które wyraźnie spodobało się pisarce podczas pierwszego w nim pobytu.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Książki w Krakowie.

DSC_5999 (Large) DSC_6003 (Large) DSC_6014 (Large) DSC_6018 (Large) DSC_6036 (Large) DSC_6040 (Large) DSC_6054 (Large)