Spotkanie DKK – Kwiecień 2023 r.

W dniu  20.04.2023 r. w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce pt. ”Piąty Beatles”, której autorem jest Mariusz Czubaj.

Wypowiedzi uczestników:

„Czytam dużo kryminałów. Ten moim zdaniem jest całkiem niezły. Profiler bada sprawę, której nie może rozwiązać. Prowadząc inne śledztwa, cały czas myśli o tej nierozwiązanej. Dopiero po dwóch latach dochodzi do prawdy”

„Mało jest polskich kryminałów, w których sprawy rozwiązuje profiler”

„Czytelnik podczas czytania jest zmuszony do zrobienia rysu profilowego głównego bohatera. Jest to człowiek lubiący muzykę (gra na gitarze) i swoje miasto, ma syna, ojca, wnuczkę,”

„Autor jest kulturoznawcą i może dlatego powieść nie jest potoczysta”

„Ciężko mi się czytało tę książkę. Autor wplótł treści, które nie są związane z głównymi wątkami powieści i moim zdaniem nic do niej nie wnoszą”

„Psychopata jest zawsze uroczą osobą, lubianą przez otoczenie”