Uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Gerarda Desputa w bibliotecznej galerii

DSC_0560 (Large)W czwartkowy wieczór licznie zgromadzeni w Bibliotece Publicznej w Końskich mieszkańcy mieli okazję spotkać się ze sztuką nieżyjącego już artysty Gerarda Desputa, jego pracami inspirowanym krajobrazem i sztuką chińską. Artysta przebywał w Chinach na studiach artystycznych, zapoznał się z technikami i  kierunkami najpopularniejszych chińskich twórców lat 60-tych, przez co po powrocie do Polski jego prace były ciekawą próbą połączenia egzotycznej tematyki oraz technik  malarskich i graficznych z polskim spojrzeniem na sztukę przedstawiania krajobrazu.

Otwarcie wystawy uświetnili burmistrzowie MiG Końskie Krzysztof Obratański oraz Krzysztof Jasiński.  Dopisali również przedstawiciele rodziny zmarłego artysty: żona Tania, syn Roman oraz córka Monika wraz z mężem i synem.  Wyjątkowość malarstwa Desputa przybliżyła gościom przyjaciółka rodziny i koleżanka artysty,  mieszkająca w Warszawie a urodzona w Końskich malarka i projektantka  Alicja Wyszogrodzka. To dzięki jej staraniom oraz pośrednictwu doszło do zrealizowania tej wystawy. To już kolejny przykład owocnej współpracy koneckiej Biblioteki ze środowiskiem warszawskich twórców, zakończony wystawą, która spotyka się z dużym uznaniem w środowisku odbiorów sztuki i uczestników życia kulturalnego naszego miasta.

Wystawę będzie można oglądać w godzinach pracy Biblioteki do połowy sierpnia 2016 r.