Wyróżnienie dla Biblioteki Publicznej w Końskich w kategorii Biblioteka Roku!

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i przypadającego w dniu 8 maja Dnia Bibliotekarza, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach przyznano doroczne nagrody dla osób i instytucji, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w propagowaniu książek oraz idei bibliotekarstwa publicznego. Konecka Biblioteka uzyskała w tym roku wyróżnienia w kategorii Biblioteka Roku. Nagrodę w imieniu koneckich bibliotekarzy odebrał dyrektor Dariusz Kowalczyk, zarządzający naszą instytucją od 20 lat, a w zeszłym roku organizował uroczystości 100-lecia Biblioteki Publicznej w Końskich.
Bardzo nas cieszy fakt, że w tegorocznym rozdaniu nagród świętokrzyskiego środowiska bibliotekarskiego nagrodę dla samorządowca otrzymał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, w uznaniu zasług dla rozwoju bibliotekarstwa publicznego w Końskich. A na zakończenie uroczystości uczestniczyliśmy we wspaniałym spotkaniu z Anną Dymną oraz z Wojciechem Bonowiczem. Dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i kapitule Konkursu za wyróżnienie koneckiej Biblioteki i burmistrza sprzyjającego rozwojowi czytelnictwa na terenie miasta i gminy Końskie!