Zapraszamy na wieczór wspomnień w Bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego zaprasza na otwarcie wystawy „HUBAL. Henryk Dobrzański 1897-1940” oraz premierę nowej książki: „Sylweriusz Jaworski. Żołnierz AK ze Starego Młyna”. Zapraszamy w sobotę 3 września 2022 r. o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej w Parku Miejskim w Końskich.

Program spotkania:

– otwarcie wystawy „HUBAL. Henryk Dobrzański 1897-1940” ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie. Wystawa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem „Hubalowa Rodzina” oraz Henrykiem Sobierajskim, wnukiem majora Dobrzańskiego „Hubala”. Ekspozycji będzie towarzyszyła wystawa książek o historii Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego.

– premiera książki „Sylweriusz Jaworski. Żołnierz AK ze Starego Młyna” bibliotecznego Wydawnictwa ARSLIBRIS. Redakcji wspomnień na podstawie albumów byłego żołnierza walczącego pod dowództwem „Hubala”, „Ponurego” i „Nurta” podjęli się Marek Kozerawski i Dariusz Kowalczyk.