W dniu 10.03.2016 r. w Czytelni BPMiG Końskie odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o książce Anne Tyler pt. „Pożegnanie dla początkujących”
Miesięczne archiwum: marzec 2016
Benefis Marzeny Kądzieli. Wspaniały i miły wieczór z podróżniczką i redaktorką w roli głównej.
Miało być miło, dowcipnie i widowiskowo… i chyba się udało. Urząd Miasta i Gminy Końskie wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie oraz z Miejsko-Gminnym Domem Kultury zorganizował w Restauracji „Leliwa” podsumowanie osiągnięć twórczych i podróżniczych Marzeny Kądzieli. Czytaj dalej
Zapraszamy na Benefis Marzeny Kądzieli, …czyli Pani Redaktor podróżuje.
Zapraszamy na uroczystość podsumowującą działalność i osiągnięcia twórcze Marzeny Kądzieli, znanej redaktorki i podróżniczki. Z jej pomysłem na życie oraz dokonaniami będzie się można zapoznać w czasie benefisu w sali widowiskowej Restauracji „Leliwa” w dniu 11 marca 2016 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Wystawa „Miasta i miasteczka Ziemi Kieleckiej” w galerii Biblioteki.
Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie do obejrzenia ciekawej wystawy historycznych kart pocztowych. Obraz naszych miast i miasteczek zmienia się nieustannie, szczególne przeobrażenia nastąpiły w ostatnich latach. Nowe domy i ulice, odnowione place i budynki. Prawie każde miasto, a nawet mała miejscowość przeszła metamorfozę. Sprawiła to m.in. współczesna architektura nowych obiektów, które wkomponowują się w starą zabudowę ulic i placów. Nie istnieje już krajobraz miasta, który znali nasi przodkowie sprzed stu lat. Jest on bezpowrotnie utracony. Ekspozycja pocztówek jest przypomnieniem tamtych czasów, miejsc, które czasami rozpoznajemy jedynie po podpisie lub nielicznych, charakterystycznych dla miasta szczegółach.
Wystawa „Miasta i miasteczka Ziemi Kieleckiej” zorganizowana została w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Wystawa współfinansowana ze środków woj. świętokrzyskiego. Ekspozycję opracowano na podstawie materiałów pochodzących z prywatnej kolekcji Krzysztofa Lorka oraz ze zbiorów Biblioteki. Składa się z 27 plansz przedstawiających zanikającą architekturę miast i miasteczek sprzed wieku. Uzupełnieniem wystawy są cytaty z „Gazety Kieleckiej” i „Ziemi Kieleckiej”. Tłem pocztówek i tekstów z gazet są historyczne mapy topograficzne udostępniane bezpłatnie przez Wojskowy Instytut Geograficzny w Warszawie.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy do końca kwietnia 2016 r.