Cała Polska czyta dzieciom w bibliotekach!

SONY DSCDokładnie w Dzień Dziecka, czyli w poniedziałek 1 czerwca Biblioteka Publiczna w Końskich zainaugurowała XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, zorganizowany w roku bieżącym pod hasłem „Cała Polska czyta w Bibliotekach”. Ta niezwykle cenna inicjatywa Fundacji ABCXXI przyjęła się w całej Polsce i corocznie wpisuje się w kalendarz imprez miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki sprzyjającej aurze uroczystość mogła się odbyć przy fontannie w Parku Miejskim. Imprezę przygotowały bibliotekarki z Filii dla Dzieci: Zofia Chochowska oraz Agnieszka Wróbel. Całość poprowadził dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk, a wiersze znanych poetów poezji dziecięcej czytał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Teren wokół fontanny szczelnie zapełnili uczniowie Szkół Podstawowych w Kopaninach, Kazanowie, Pomykowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Nr 2 w Końskich. Burmistrzów w czytaniu wsparły również panie: Krystyna Milczarek, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Helena Rozmus, radna Rady Miejskiej w Końskich. Ten symboliczny gest, jakim jest publiczne czytanie dzieciom książek ma zachęcić rodziców oraz dzieci do wyrobienia niezwykle cennego nawyku codziennego czytania. Na zakończenie spotkania burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC