Dzień Bibliotekarza 2024 i premiera książki o ks. Marcelim Prawicy

Obchody Dnia Bibliotekarza w koneckiej Bibliotece Publicznej uświetnione były premierą książki autorstwa Zofii Münnich „Ksiądz Marceli Prawica. Opowieść o dobrym człowieku”, wydanej przez biblioteczne Wydawnictwo ARSLIBRIS. Przy okazji obchodów bibliotecznego święta i seminarium dla bibliotekarzy z terenu powiatu koneckiego można było nabyć nową książkę, posłuchać opowieści autorki o niecodziennym księdzu misjonarzu oraz obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Magdalenę Weber z Centrum Informacji Turystycznej przy Bibliotece w Końskich. Warto podkreślić liczbę gości, bo zainteresowanie imprezą było olbrzymie. Miała ona jednak charakter półotwartego seminarium, ze względu na ograniczenia lokalowe. Jak zapowiada dyrektor Dariusz Kowalczyk, ponowne spotkanie z autorką i możliwość obejrzenia prezentacji oraz wystawy fotografii  „Misjonarz” będzie możliwe niebawem, w godzinach popołudniowych. W spotkaniu uczestniczyło wielu gości, m.in.: Starosta Konecki Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Dariusz Banasik oraz Naczelnik Wydziału Promocji Marian Wikiera. Władze Gminy Końskie reprezentował zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński. Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach reprezentowała Anna Godowska, główny bibliotekarz WBP Kielce. Duże zainteresowanie spotkaniem wyrazili swoim przybyciem duchowni, wśród których byli: ks. prof. dr hab. Marek Jagodziński, ks. dr Maciej Będziński –  dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce,  ks. kanonik Jacek Wieczorek, ks. proboszcz Krzysztof Sieczka, ks. Tadeusz Petryka, ks. prałat dr Czesław Murawski. Współorganizatorem spotkania była fundacja „Misja i Pamięć Księdza Marcelego Prawicy”, z jej prezesem Janem Nowakiem. Wystawę fotografii o księdzu Marcelim Prawicy można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.