Niecodzienni goście w koneckiej Bibliotece

Podczas akcji promującej książkę „Ksiądz Marceli Prawica. Opowieść o dobrym człowieku” bardzo nam brakowało siostry zakonnej Mary Anne Katiti. Była ona długoletnim świadkiem pełnienia przez niego funkcji misjonarza w Zambii. Dlatego bardzo ucieszyliśmy się z faktu, że wraz z towarzyszącymi jej siostrami zakonnymi z tego egzotycznego kraju odwiedzi naszą Bibliotekę. Podczas wizyty mogła obejrzeć wystawę fotografii „Misjonarz” i zapoznać się z książką o ks. Marcelim, wydaną przez biblioteczne Wydawnictwo ARSLIBRIS. Dziękujemy za pomoc w organizacji tej wizyty Siostrom Służebniczkom oraz Janowi Nowakowi, prezesowi Fundacji „Misja i Pamięć ks. Marcelego Prawicy”. Delegacji sióstr towarzyszyła siostra Dorota Baranowska, Matka Generalna Sióstr Służebniczek w Polsce. Dziękujemy także za udział w spotkaniu i wspominanie sylwetki charyzmatycznego misjonarza autorce książki, Zofii Münnich, księdzu Grzegorzowi Zbroszczykowi oraz doktorowi Lechowi Lipcowi.