Premiera nowej książki z okazji Koneckiego Września 2024!

Jakub Kowalski

CICHOCIEMNI
OD „SZAREGO”
Historia braci Wiechułów

Uroczysta premiera książki odbyła się w ramach obchodów„Koneckiego Września 2024” w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej w Końskich w Parku Miejskim w dniu 31 sierpnia (sobota) o godz. 18.00.

Program uroczystości w Bibliotece obejmował:
– Otwarcie wystawy fotografii i pamiątek związanych z  Bernardem Wiechułą ps. „Maruda”, Ludwikiem Wiechułą  ps. „Jeleń” i Antonim Hedą ps. „Szary”.
– Prezentacja związana z bohaterami książki Cichociemni od „Szarego”. Historia braci Wiechułów   – Jakub Kowalski.
Uroczystościom i spotkaniu z autorem  towarzyszyła sprzedaż prezentowanej książki oraz kiermasz książek bibliotecznego Wydawnictwa ARSLIBRIS, a także wystawy okolicznościowe pasjonatów historii II wojny światowej. Na uroczystej premierze obecni byli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, władze samorządowe oraz członkowie rodzin obu żołnierzy cichociemnych:

Danuta Holgate – córka Ludwika Wiechuły ”Jelenia”

Gabriela Byron – córka Bernarda Wiechuły „Marudy”

Katheryn Taylor – wnuczka Ludwika Wiechuły

Aiden Wiechuła wraz z rodziną – wnuk Bernarda Wiechuły (żona Anna oraz dzieci Verity i Ambrose – prawnuki Bernarda Wiechuły)

Fotoreportaż z imprezy: