Zofia Münnich. Ksiądz Marceli Prawica. Opowieść o dobrym człowieku

Zofia Münnich

Ksiądz Marceli Prawica. Opowieść o dobrym człowieku

Zofia Münnich, autorka książki, urodziła się 30 marca 1938 r. w miejscowości Krasne Potockie (powiat nowosądecki) w rodzinie Władysława Wójcika i Marii, z domu Górka. Absolwentka historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1962 r.). Pracowała jako nauczyciel, początkowo w Słupsku, a następnie w Końskich. W latach PRL szykanowana przez ówczesne władze za światopogląd i postawę religijną. Przez kilka lat pracowała jako bibliotekarz w Bibliotece Publicznej w Końskich, a następnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy. Radna Rady Miejskiej w Końskich (I i II kadencji) w odnowionym samorządzie. Prowadziła aktywną działalność w ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej oraz Klubu Inteligencji Katolickiej w Końskich.
Małżonka zmarłego Mieczysława Münnicha, matka trzech synów: Przemysława, Rafała i Macieja. Rodzinę Zofii i Mieczysława Münnichów łączyła przyjaźń z ks. Marcelim Prawicą i serdeczna zażyłość, od chwili poznania w 1970 r. po kres życia kapłana. Swoje wspomnienia oraz fakty z życia misjonarza opisała w książce ukazującej barwne życie i misję księdza Marcelego.

Końskie 2024

ISBN 978-83-968653-0-4

Cena 20 zł

Zamawianie książek odbywa się drogą telefoniczną lub elektroniczną (e-mail).
Prosimy podać:

1. Tytuł książki.
2. Liczbę egzemplarzy.
3. Formę przesyłki (priorytetowa lub ekonomiczna)
4. Adres, na który paczka ma być wysłana.

Sposób płatności:

Przelew na konto biblioteki: Bank Polska Kasa Opieki S.A. O /Końskie 95 1240 5006 1111 0000 5556 4658
Koszty wysyłki wg cennika Poczty Polskiej.
Zapłata przelewem koszty książek + koszty wysyłki (wysyłka zamówienia po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto).