Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk

W poniedziałek 30 września o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką powieści obyczajowych Agnieszką Krawczyk. Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Agnieszka Krawczyk ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach podjęła pracę jako dziennikarka w kilku krakowskich dziennikach. Jej pierwsza powieść pt.: „Napisz na priv” trafiła na półki sklepowe w 2009 r. Wydała kilkanaście powieści. Wśród książek Agnieszki Krawczyk jest seria „Czary codzienności” („Siostry”, „Przyjaciele i rywale”, „Słoneczna przystań”, „Magiczny wieczór”), jak również seria zatytułowana „Magiczne miejsce” („Magiczne miejsce”, „Dolina mgieł i róż”, „Ogród księżycowy” oraz „Jezioro szczęścia”). Jest również autorką powieści kryminalnych.

Na spotkanie do koneckiej biblioteki przybyli miłośnicy literatury, wielbicielki polskiej literatury obyczajowej (w szczególności twórczości Agnieszki Krawczyk), oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Otworzył je i poprowadził dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich Dariusz Kowalczyk.

Agnieszka Krawczyk bardzo chętnie i barwnie odpowiadała na liczne pytania zgromadzonej w Bibliotece publiczności. Czytelników interesowały przede wszystkim szczegóły związane z jej ulubionymi pisarzami oraz lekturami z dzieciństwa. Była wypytywana o książki, które wywarły na niej największe wrażenie, o miejsca gdzie toczy się akcja jej powieści, a także o ulubione miejsca w Polsce, gdzie osadzała akcje swoich powieści. Na zakończenie zgromadzona na spotkaniu publiczność zachęcała autorkę, aby miejscem akcji kolejnej książki uczyniła miasto Końskie, które wyraźnie spodobało się autorce podczas pierwszego w nim pobytu.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie czytelnicy mogli otrzymać od autorki wpis do  przyniesionych ze sobą egzemplarzy książek.

DSC_6014 (Large)DSC_5999 (Large)DSC_6003 (Large)DSC_6032 (Large)DSC_6036 (Large)DSC_6040 (Large)DSC_6054 (Large)