Wystawa warszawskiego Klubu „AS” w koneckiej Bibliotece

Dzięki współpracy z pochodzącą z Końskich wybitną artystką Alicją Wyszogrodzką, w Galerii Biblioteki Publicznej w Końskich zorganizowano wystawę prac warszawskiego Klubu „AS” przy SBM TORWAR. Pani Alicja jest instruktorką w tym Klubie i dzięki jej zaangażowaniu plastyczki-amatorki tworzą na spotkaniach piękne obrazy i grafiki. Natomiast dzięki dalszej współpracy koneckiej Biblioteki z tą znaną artystką w czwartek 18 maja zaprezentowano w bibliotecznej Galerii 52 prace warszawskich klubowiczek.

Dotychczasowa współpraca z Alicją Wyszogrodzką zaowocowała wystawą w 2011 roku prac jej zmarłego męża Bogusława Wyszogrodzkiego. W maju 2015 roku zorganizowano wystawę „Spotkanie z naturą”. Był to wernisaż prac malarskich autorstwa członków Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Z kolei w 2016 roku zaprezentowano prace Gerarda Desputa, nieżyjącego już polskiego artysty zainspirowanego orientalną kulturą Chin.

Tegoroczna wystawa ukazuje prace Anny Beczek, Alicji Biruty, Magdaleny Calikowskiej, Beaty Czechowskiej, Wandy Kraśnickiej, Hanna Kulik-Wojtyś,  Edwardy Orczykowskiej i Zofia Stawowczyk. Instruktorką wspomagającą tworzenie prac była wspomniana już Alicja Wyszogrodzka, która wraz z Hanną Kulik-Wojtyś uczestniczyła w wernisażu wystawy.

Wystawa będzie otwarta dla mieszkańców w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Końskich do połowy sierpnia 2023 r.