Aktywacja konta czytelniczego w systemie bibliotecznym

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że od 1 grudnia 2022 r. Biblioteka pracuje w nowym systemie bibliotecznym ALMA. Zachęcamy wszystkich czytelników do aktywacji swojego konta internetowego w BPMiG Końskie na stronie wyszukiwarki PRIMO poprzez klawisz „Zaloguj się”.

KATALOG ONLINE – WYSZUKIWARKA PRIMO

Aktywowane konta umożliwiają czytelnikowi:

• Monitorowanie stanu swojego konta bibliotecznego,
  • Zamawianie wybranych pozycji,
  • Samodzielne prolongowanie daty zwrotu wypożyczonych materiałów,
  • Filtrowanie i zawężanie wyników wyszukiwania,
  • Zapisywanie kwerend w celu późniejszego wykorzystania,
  • Eksportowanie wyników wyszukiwania do innych aplikacji,
  • Zapamiętywanie ulubionych pozycji,

Bez aktywacji konta w systemie możliwe jest wyłącznie wyszukiwanie materiałów w katalogu.

Aktywacja konta:

• Czytelnik osobiście w Bibliotece dokonuje aktywacji konta. W wyniku aktywacji otrzymuje login i hasło do systemu.
  • Czytelnik może podać swój adres e-mail (opcjonalnie), co pomoże w komunikacji z systemem i Biblioteką.
  • Otrzymuje login i  hasło do systemu, składające się z minimum 8 znaków (hasło można zmienić samodzielnie po zalogowaniu do systemu na swoim komputerze). Login jest numerem karty czytelnika (ciąg cyfr widoczny pod kodem kreskowym na karcie czytelnika).

Logowanie:

• Kliknij odnośnik „LOGOWANIE”,
  • Wpisz swój login oraz hasło w wyświetlonym formularzu.
  • Po zalogowaniu rekomendujemy zmianę hasła na osobiste poprzez klawisz „DANE OSOBOWE” a następnie „AKTUALIZACJA DANYCH DO LOGOWANIA”. Nowe hasło powinno składać sę z minimum 8 znaków.

Kończąc korzystanie z systemu należy kliknąć imię i nazwisko w prawym, górnym rogu ekranu, a następnie przycisk „WYLOGUJ„.

Zamawianie egzemplarzy:

• zamówione egzemplarze zgodnie z obowiązującymi regulaminami zostaną wypożyczone zamawiającemu lub udostępnione na miejscu w Czytelni;
  • w przypadku egzemplarza dostępnego – zamówienie obejmie 3 dni robocze, licząc od następnego dnia po złożeniu zamówienia;
  • w przypadku egzemplarza wypożyczonego zamówienie obejmie 3 dni robocze, licząc od następnego dnia po zwrocie egzemplarza przez poprzedniego Czytelnika;
  • po upływie terminu zarezerwowania – egzemplarze nieodebrane przez Czytelnika zostaną włączone na półki, a w przypadku egzemplarzy przeznaczonych do wypożyczeń – mogą być wypożyczone innemu Czytelnikowi.

Rezerwacji można także dokonać telefonicznie (tel. 41 375 25 05)

Jak zamawiać:

• Po kliknięciu tytułu z listy wyników wyszukiwania należy kliknąć przycisk „zamówienie”, a następnie „wyślij zamówienie”,
  • Zarezerwowany egzemplarz należy wypożyczyć i odebrać w ciągu następnych 3 dni roboczych.

Jak przeglądać i usuwać rezerwacje:

• Należy kliknąć imię i nazwisko w prawym, górnym rogu ekranu, a następnie przejść do sekcji „moje zamówienia” i z listy zarezerwowanych przez siebie pozycji wybrać tę do usunięcia,
  • Kliknąć przycisk „anuluj”.

Uwaga! System automatycznie anuluje zamówienie, jeśli siódmego dnia od daty rezerwacji wybrana pozycja nie zostanie wypożyczona.

Zapamiętywanie i przeglądanie wybranych pozycji (ulubione):

• Znajdź potrzebną pozycję.
  • Na liście wyników obok wybranego tytułu kliknij ikonę „pinezki”

Pozycja została dodana do ulubionych. Można szybko do niej przenieść się poprzez kliknięcie imienia i nazwiska w prawym, górnym rogu ekranu i wybranie sekcji „ulubione”.

Uwaga! „Zapamiętana” może zostać każda pozycja o dowolnej lokalizacji i dostępności (także wypożyczona). Jednak nie jest to równoznaczne z zarezerwowaniem!

Lista „zapamiętanych pozycji” przypisana jest do osobistego konta Czytelnika, nie ma do niej dostępu żaden inny użytkownik systemu ani pracownicy wypożyczalni.

Komunikacja z pracownikami Biblioteki:

• Kontakt z Wypożyczalnią:

tel. +48 41 372 25 05

e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.konskie.pl

• Kontakt z Filią dla dzieci:

tel. +48 41 372 25 05

e-mail: dziecieca@biblioteka.konskie.pl

• Kontakt z Czytelnią:

e-mail: czytelnia@biblioteka.konskie.pl

Rezerwacji można także dokonać telefonicznie (tel. 41 372 2505).